De asemenea, leul s-a apreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,1038 lei, joi la 4,0900 lei, vineri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a câștigat teren, de la valoarea de 4,5136 lei, joi, la 4,5042, vineri.

Curs BNR de azi, 11 septembrie

ValutaSimbol11.09.202010.09.202009.09.202008.09.202007.09.2020
EuroEUR4.85674.85734.85904.85454.8552
Dolarul SUAUSD4.09004.10384.12694.11364.1033
Francul elvetianCHF4.50424.51364.49724.47654.4899
Lira sterlinaGBP5.23045.34245.34375.37545.4142
gramul de aurXAU256.0077256.9068255.8891253.9048254.3871
Dolarul australianAUD2.98532.98412.98682.98512.9892
Leva bulgareascaBGN2.48322.48352.48432.48202.4824
Dolarul canadianCAD3.10603.11883.12063.12923.1311
Coroana cehaCZK0.18270.18280.18310.18300.1831
Coroana danezaDKK0.65270.65280.65300.65240.6525
Lira egipteanaEGP0.25950.26020.26170.26030.2596
100 Forinti maghiari100HUF1.35861.35731.35781.34621.3484
100 Yeni japonezi100JPY3.85073.86853.89173.86813.8630
Leul moldovenescMDL0.24670.24850.24780.24740.2469
Coroana norvegianaNOK0.45420.45470.45320.45780.4592
Zlotul polonezPLN1.09151.09041.09131.09241.0894
Rubla rusescaRUB0.05460.05440.05440.05390.0542
Coroana suedezaSEK0.46860.46920.46860.46780.4686
Lira turceascaTRY0.54750.54780.55200.54960.5499
DSTXDR5.77725.79895.81875.80815.8041

Unde găsești cel mai bun curs din 11 septembrie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.83454.87824.07254.1118
Alpha Bank4.79704.91704.01154.1817
Banca Feroviara4.78904.93904.02004.1900
Banca Romaneasca4.80654.95654.03544.2154
Banca Transilvania4.79004.91004.01504.2100
BCR4.78404.92904.00904.1890
BRD SocGen4.78304.93304.01904.1880
CEC4.82004.90004.05004.1500
Credit Agricole4.81004.90004.06004.1500
Credit Europe4.82004.90004.05004.1700
First Bank (Piraeus)4.80004.91004.04004.1500
IdeaBank4.82304.88504.05804.1300
ING4.75914.95334.00944.1730
Intesa Sanpaolo Bank4.80554.89944.05804.1435
Libra Bank4.81504.94504.05004.2000
OTP Bank4.78004.92004.00504.1750
PatriaBank4.81604.90004.04254.1705
ProCreditBank4.79754.91454.02904.1610
Raiffeisen Bank4.79404.91814.02384.1638
UniCredit4.80004.92004.02314.1874

Sursa: banknews.ro

FOTO: EPA

Citeşte şi:

Calendar evaluarea națională 2021. Examenele încep pe 22 iunie, cu proba scrisă la limba română

Alexandru Rafila critică Ministerul Educației pentru modul în care a pregătit deschiderea școlilor: ”Nu este suficient să eliberezi câte un ghid”

Anchetă internă la Ministerul Sănătății, după ce o tânără cântăreață a fost angajată fără concurs pe post de consilier

A ajuns om al străzii la 37 de ani după ce și-a pierdut toată averea. Imagini incredibile cu fostul sportiv care cerșește pe stradă
PARTENERI - GSP.RO
A ajuns om al străzii la 37 de ani după ce și-a pierdut toată averea. Imagini incredibile cu fostul sportiv care cerșește pe stradă
Mihaela Rădulescu, prinsă în pat cu amantul! Rușinea supremă pentru orice femeie
PARTENERI - PLAYTECH
Mihaela Rădulescu, prinsă în pat cu amantul! Rușinea supremă pentru orice femeie
Horoscop 24 septembrie 2020. Berbecii au parte de probleme destul de ciudate în relațiile de parteneriat
HOROSCOP
Horoscop 24 septembrie 2020. Berbecii au parte de probleme destul de ciudate în relațiile de parteneriat
Un cuplu celebru, găsit fără suflare în propria casă! Ce a descoperit poliţia la faţa locului
Telekomsport
Un cuplu celebru, găsit fără suflare în propria casă! Ce a descoperit poliţia la faţa locului