De asemenea, leul s-a apreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,1087 lei, miercuri la 4,0836 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a câștigat teren, de la valoarea de 4,4964 lei, miercuri, la 4,4894, joi.

Curs BNR de azi, 13 august


Valuta
Simbol13.08.202012.08.202011.08.202010.08.202007.08.2020
EuroEUR4.83444.83574.83474.83594.8375
Dolarul SUAUSD4.08364.10874.10334.11294.0949
Francul elvetianCHF4.48944.49644.49094.48834.4794
Lira sterlinaGBP5.34315.36385.37225.37025.3607
gramul de aurXAU253.5118255.0694262.6798268.7021271.0003
Dolarul australianAUD2.92652.93242.94412.94212.9510
Leva bulgareascaBGN2.47182.47242.47202.47252.4734
Dolarul canadianCAD3.08663.09043.08523.07213.0641
Coroana cehaCZK0.18510.18460.18450.18410.1839
Coroana danezaDKK0.64920.64940.64920.64930.6494
Lira egipteanaEGP0.25630.25660.25680.25740.2564
100 Forinti maghiari100HUF1.40151.39941.40211.40011.3977
100 Yeni japonezi100JPY3.82383.84703.86683.88023.8756
Leul moldovenescMDL0.24710.24780.24870.24650.2458
Coroana norvegianaNOK0.45920.45820.45710.45520.4542
Zlotul polonezPLN1.09901.09661.09821.09821.0966
Rubla rusescaRUB0.05560.05620.05630.05580.0555
Coroana suedezaSEK0.47070.47100.47030.47010.4693
Lira turceascaTRY0.55630.56370.56660.56060.5583
DSTXDR5.76065.78415.78285.78955.7768

Unde găsim cel mai bun curs din 13 august 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81294.85644.06584.1051
Alpha Bank4.70004.97003.93704.2814
Banca Feroviara4.76504.91504.00704.1770
Banca Romaneasca4.78354.93354.03194.2119
Banca Transilvania4.77004.90004.00504.2000
BCR4.76104.90603.99904.1790
BRD SocGen4.75904.90904.03804.2080
CEC4.79004.87004.04004.1400
Credit Agricole4.79004.88004.05004.1400
Credit Europe4.80004.88004.03004.1500
First Bank (Piraeus)4.77004.88004.03004.1400
IdeaBank4.77404.88604.02904.1650
ING4.73844.93184.00274.1661
Intesa Sanpaolo Bank4.78074.87434.04114.1264
Libra Bank4.79504.92504.04004.1900
OTP Bank4.76004.90004.00504.1750
PatriaBank4.79204.87604.02654.1545
ProCreditBank4.77554.89154.01904.1510
Raiffeisen Bank4.77404.89864.03024.1702
UniCredit4.77004.89004.03774.2025

Sursa: banknews.ro

Cum a ajuns Ionuț Luțu în faliment: „Am topit 2 milioane de dolari, dormeam în Militari”
PARTENERI - GSP.RO
Cum a ajuns Ionuț Luțu în faliment: „Am topit 2 milioane de dolari, dormeam în Militari”
Anna Lesko, declarație șocantă despre un concurent: ”M-a distrus, m-a violat!” Ce se întâmplă la Ferma 2020!
PARTENERI - PLAYTECH
Anna Lesko, declarație șocantă despre un concurent: ”M-a distrus, m-a violat!” Ce se întâmplă la Ferma 2020!
Horoscop 26 septembrie 2020. Scorpionii sunt în formă și prietenii beneficiză de buna lor dispoziție
HOROSCOP
Horoscop 26 septembrie 2020. Scorpionii sunt în formă și prietenii beneficiză de buna lor dispoziție
VIDEO EXCLUSIV Momente fabuloase cu Gigi Becali după meciul european al FCSB-ului: ”Bă, tu eşti bun, dar şi nebun!”
Telekomsport
VIDEO EXCLUSIV Momente fabuloase cu Gigi Becali după meciul european al FCSB-ului: ”Bă, tu eşti bun, dar şi nebun!”