De asemenea, leul s-a depreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a crescut de la 4,0790 lei, miercuri la 4,0940 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,4784 lei, miercuri, la 4,4952 lei, joi.

Curs valutar BNR de azi, 3 septembrie

ValutaSimbol03.09.202002.09.202001.09.202031.08.202028.08.2020
EuroEUR4.84424.84094.83934.84044.8387
Dolarul SUAUSD4.09404.07904.03954.06314.0672
Francul elvetianCHF4.49524.47844.47034.49184.5001
Lira sterlinaGBP5.44355.45025.43015.40775.3997
gramul de aurXAU254.6004258.1701258.1765256.7054255.8289
Dolarul australianAUD2.98882.99662.98322.98762.9757
Leva bulgareascaBGN2.47682.47512.47432.47482.4740
Dolarul canadianCAD3.12893.12253.10643.10913.1123
Coroana cehaCZK0.18420.18390.18470.18460.1845
Coroana danezaDKK0.65110.65050.65020.65030.6500
Lira egipteanaEGP0.25940.25780.25520.25680.2563
100 Forinti maghiari100HUF1.35401.35311.36171.36601.3607
100 Yeni japonezi100JPY3.84963.84293.82023.83643.8519
Leul moldovenescMDL0.24570.24260.24600.24620.2462
Coroana norvegianaNOK0.46100.46540.46390.46290.4615
Zlotul polonezPLN1.09591.09711.10111.10071.1005
Rubla rusescaRUB0.05440.05510.05480.05510.0546
Coroana suedezaSEK0.46880.47000.46780.46990.4709
Lira turceascaTRY0.55020.55220.54790.55270.5557
DSTXDR5.79345.78205.74815.76355.7656

Unde găsești cel mai bun curs din 3 septembrie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.82364.86724.07904.1184
Alpha Bank4.78404.90404.00714.1777
Banca Feroviara4.77304.92304.01904.1890
Banca Romaneasca4.79354.94354.04264.2226
Banca Transilvania4.78004.90004.01504.2100
BCR4.77004.91504.01604.1960
BRD SocGen4.76804.91804.02004.1890
CEC4.80004.88004.05004.1500
Credit Agricole4.80004.89004.06004.1500
Credit Europe4.81004.89004.04004.1600
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.04004.1600
IdeaBank4.80604.87204.05604.1360
ING4.74964.94344.01564.1795
Intesa Sanpaolo Bank4.79064.88434.05704.1425
Libra Bank4.80004.93004.05004.2000
OTP Bank4.77004.91004.00504.1750
PatriaBank4.80104.88504.03904.1670
ProCreditBank4.78304.90204.02704.1610
Raiffeisen Bank4.78254.90654.02594.1659
UniCredit4.78004.90004.01784.1818

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Alexandru Rafila: “Școlile trebuie să înceapă. Copiii nu sunt în pericol în ceea ce priveşte infecţia cu noul coronavirus”

Violeta Alexandru: “Alocațiile mărite vor fi plătite fără nici o zi de întârziere. Las PSD fără subiect”

Contul de Twitter al premierului indian Narendra Modi a fost piratat. Ce s-a solicitat pe rețeaua socială

De ce teribilii criminali Yakuza sunt jupuiți de piele când mor » Care e testul incredibil de admitere și de ce se taie degetul mic
PARTENERI - GSP.RO
De ce teribilii criminali Yakuza sunt jupuiți de piele când mor » Care e testul incredibil de admitere și de ce se taie degetul mic
ȘOC! Bianca Drăgușanu, RUPTĂ cu bătaia 5 ore de Alex Bodi! Are ochiul vânăt și abia merge
PARTENERI - PLAYTECH
ȘOC! Bianca Drăgușanu, RUPTĂ cu bătaia 5 ore de Alex Bodi! Are ochiul vânăt și abia merge
Horoscop 2 octombrie 2020. Berbecii au parte de trăiri intense și momente destul de dificile, mai ales în cuplu
HOROSCOP
Horoscop 2 octombrie 2020. Berbecii au parte de trăiri intense și momente destul de dificile, mai ales în cuplu
Profesoara universitară Ionela Băluță, despre interzicerea studiilor de gen în școală: „Discuțiile despre diversitatea de gen ar trebui să înceapă de la grădiniță”
Scoala9.ro
Profesoara universitară Ionela Băluță, despre interzicerea studiilor de gen în școală: „Discuțiile despre diversitatea de gen ar trebui să înceapă de la grădiniță”
ŞOC! O femeie l-a obligat pe instructorul de fitness să întreţină relaţii sexuale cu ea! Reacţia bărbatului a lăsat-o mască
Telekomsport
ŞOC! O femeie l-a obligat pe instructorul de fitness să întreţină relaţii sexuale cu ea! Reacţia bărbatului a lăsat-o mască