De asemenea, leul s-a apreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,1151 lei, miercuri, la 4,1089 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a depreciat, de la valoarea de 4,4925 lei, miercuri, la 4,4952, joi.

Curs valutar BNR de azi, 30 iulie

ValutaSimbol30.07.202029.07.202028.07.202027.07.202024.07.2020
EuroEUR4.83214.83424.83354.82764.8340
Dolarul SUAUSD4.10894.11514.11894.12514.1662
Francul elvetianCHF4.49524.49254.48194.48124.5043
Lira sterlinaGBP5.34355.33615.30605.29725.3057
gramul de aurXAU258.1800258.8486256.1546257.3676253.5079
Dolarul australianAUD2.93912.95352.94362.93892.9486
Leva bulgareascaBGN2.47072.47172.47142.46832.4716
Dolarul canadianCAD3.06463.08373.07933.08123.1032
Coroana cehaCZK0.18410.18410.18430.18430.1840
Coroana danezaDKK0.64930.64950.64940.64850.6494
Lira egipteanaEGP0.25730.25820.25810.25810.2605
100 Forinti maghiari100HUF1.39841.39161.39761.39571.3918
100 Yeni japonezi100JPY3.91233.92123.91173.91723.9178
Leul moldovenescMDL0.24510.24460.24440.24620.2463
Coroana norvegianaNOK0.45160.45320.45190.45340.4518
Zlotul polonezPLN1.09621.09381.09841.09691.0961
Rubla rusescaRUB0.05600.05680.05720.05770.0583
Coroana suedezaSEK0.46900.47010.47000.47030.4702
Lira turceascaTRY0.58810.59100.59550.60230.6082
DSTXDR5.78395.79035.78845.79045.8227

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 30 iulie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.80984.85334.09024.1296
Alpha Bank4.77404.89404.02964.1973
Banca Feroviara4.76504.91504.02804.1980
Banca Romaneasca4.78374.93374.04964.2296
Banca Transilvania4.77004.90004.03004.2200
BCR4.75904.90404.03004.2100
BRD SocGen4.75804.90804.02504.1940
CEC4.79004.87004.05004.1500
Credit Agricole4.79004.88004.06004.1500
Credit Europe4.80004.88004.05004.1700
First Bank (Piraeus)4.77004.88004.05004.1600
IdeaBank4.79304.85804.07504.1550
ING4.73584.92904.02844.1928
Intesa Sanpaolo Bank4.78074.87434.06294.1485
Libra Bank4.79504.92504.06004.2100
OTP Bank4.76004.90004.02504.1950
PatriaBank4.79204.87604.04404.1720
ProCreditBank4.77154.88854.04904.1800
Raiffeisen Bank4.76954.89364.04394.1839
UniCredit4.77004.89004.02434.1886

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Preot din Olt, în costum de protecție la înmormântarea unei victime COVID-19. “Mi-am luat măsuri de precauție”

Județele în care masca de protecție este obligatorie în aer liber. Harghita și Mureș, ultimele pe listă

VIDEO | Turiști atacați de urși pe traseele turistice din Bucegi. Sfaturile salvamontiștilor

„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
PARTENERI - GSP.RO
„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
HOROSCOP
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
RECOMANDĂRI