În schimb, leul s-a apreciat în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,2942 lei, miercuri, la 4,2716 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a câștigat teren, de la valoarea de 4,5591 lei, miercuri, la 4,5537 lei, joi.

Cursul valutar BNR de azi, 9 iulie 2020

ValutaSimbol09.07.202008.07.202007.07.202006.07.202003.07.2020
EuroEUR4.84084.84064.83974.83654.8378
Dolarul SUAUSD4.27164.29424.29644.28434.3085
Francul elvetianCHF4.55374.55914.54794.54674.5522
Lira sterlinaGBP5.40995.37705.35485.35515.3598
gramul de aurXAU249.0787248.8638245.3126244.6054245.7662
Dolarul australianAUD2.98572.97762.97482.98262.9856
Leva bulgareascaBGN2.47512.47502.47452.47282.4735
Dolarul canadianCAD3.16573.15623.16433.16143.1736
Coroana cehaCZK0.18180.18070.18120.18110.1815
Coroana danezaDKK0.64970.64970.64940.64900.6492
Lira egipteanaEGP0.26760.26880.26820.26730.2673
100 Forinti maghiari100HUF1.36641.36071.36761.37031.3768
100 Yeni japonezi100JPY3.98083.99193.98593.98184.0080
Leul moldovenescMDL0.24850.24780.24750.24940.2489
Coroana norvegianaNOK0.45570.45210.45390.45500.4522
Zlotul polonezPLN1.08381.08131.08251.08121.0821
Rubla rusescaRUB0.06030.06030.05950.05950.0607
Coroana suedezaSEK0.46560.46350.46230.46120.4623
Lira turceascaTRY0.62410.62740.62550.62350.6284
DSTXDR5.92115.93305.93105.92025.9385

Unde găsim cel mai bun curs din 9 iulie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81954.86314.25424.2952
Alpha Bank4.78104.90104.18824.3552
Banca Feroviara4.77104.92104.18454.3545
Banca Romaneasca4.79054.94054.19884.3788
Banca Transilvania4.77004.90004.18504.3800
BCR4.76804.91304.18404.3640
BRD SocGen4.76304.91304.17104.3470
CEC4.80004.88004.21004.3100
Credit Agricole4.79004.88004.21004.3000
Credit Europe4.81004.89004.20004.3200
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.22004.3300
IdeaBank4.80004.86504.23104.3110
ING4.74414.93774.18424.3550
Intesa Sanpaolo Bank4.78564.87934.21054.2977
Libra Bank4.80004.93004.21004.3600
OTP Bank4.77004.91004.18504.3550
PatriaBank4.79954.88354.19604.3240
ProCreditBank4.78104.89804.20504.3400
Raiffeisen Bank4.77874.90374.20574.3457
UniCredit4.78004.90004.17544.3458

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Belarus e gata să-i primească pe atleții ruși care vor să concureze sub drapelul său. “Până la urmă, ei nu sunt străini”

Finlanda își redeschide granițele pentru 17 state. România nu e pe listă

Toți turiștii care intră pe la punctul Kulata-Promachonas ar putea fi testați de COVID-19, anunță presa din Bulgaria

„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
PARTENERI - GSP.RO
„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
HOROSCOP
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
RECOMANDĂRI