Centrul de Scafandri Constanţa organizează astăzi și mâine, între orele 17.00-19.00, ateliere de scufundare recreaţională gratuite pentru amatori, pe plaja Modern din Constanta. Potrivit oficialilor, aceste activităţi fac parte din programul „Săptămâna Mării”, realizat cu ocazia Zilei Marinei Române, în scopul promovării meseriei de scafandru şi atragerii unui număr cât mai mare de tineri către această profesie.

Sunt acceptate persoanele cu vârstele între 14 şi 35 de ani, cărora înainte de a intra în apă li se va face o scurtă vizită medicală pentru a se vedea dacă sunt sau nu apţi de scufundare. După aceasta, urmează o pregătire teoretică şi ulterior scufundarea propriu zisă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.