Un cutremur de 2,6 grade pe scara Richter a avut loc marţi seara, la ora 22.18, în judeţul Buzău. Seismul s-a înregistrat la o adâncime de 5 kilometri, a anunţat Institutul Naţional de Cercetare – Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INFP).

Sismul este al nouălea cutremur din România care a avut loc de la începutul lunii februarie.

Cel mai puternic cutremur din această lună a fost înregistrat pe 3 februarie, tot în judeţul Buzău, la ora 9.48 şi a avut 3,5 grade.

Un alt cutremur, de 3,2 grade s-a înregistrat pe 13 februarie, tot în judeţul Buzău, la ora 23.06. De asemenea, pe 12 februarie, tot în acest judeţ a avut loc un seism de 2,7 grade.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.