Constantin Vasilache fusese internat în urmă cu câteva zile la Spitalul Judetean Vaslui, însă medicii nu au putut să îl mai salveze. Potrivit Vremea Nouă, fostul colonel de informații era, la Revoluție, pe un post de adjunct în Securitatea Statului de la Vaslui.

Constantin Vasilache a activat o perioadă și chiar a condus celebra unitate “215′ din cadrul IPJ Vaslui care se ocupa cu protecția cadrelor și care ca fost desființată de fostul președinte Emil Constantinescu.

Citește și: Dorina Oltean a murit. Soția lui Ioan Oltean, fost președinte al Camerei Deputaților, a pierdut lupta cu o boală nemiloasă

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.