Trei traficanti care detineau marijuana si aproape 16.000 de pastile de efedrina, in valoare de 5 miliarde lei, au fost prinsi joi noaptea de ofiterii de la „Crima Organizata” Constanta.
Flagrantul a fost organizat impreuna cu procurori ai Parchetului Constanta, iar traficantii risca o pedeapsa cu inchisoarea de la 5 la 15 ani.
Politistii au reusit sa-i prinda joi noaptea pe Emilian Alexandru si Vasile Lucian Bratu, ambii in varsta de 31 de ani, care erau pe punctul de a vinde o suta de grame de marijuana cu suma de 15 milioane de lei. La domiciliul lui Lucian Bratu, a fost gasit cetateanul moldovean Mircea Postica, din Chisinau, care se ocupa in acel moment cu ambalarea drogurilor. Tot la perchezitie au fost gasite aproape 16.000 de pastile de efedrina pe care cetateanul moldovean le desfacea din cutii si le introducea, cate 200, in pungi din material plastic. Separat, au fost gasite zeci de tigarete golite de continutul de tutun si pregatite pentru a fi umplute cu marijuana. Cei trei traficanti au declarat politistilor ca o pastila de efedrina se vinde cu 300.000 de lei.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.