La ora prânzului, când soarele dogorea mai tare, în ștrandul lipit de Parcul Drumul Taberei și-a făcut, triumfal, intrarea Nuțu Cămătaru. Flancat de două frumoase tinere care se unduiau la fiecare pas, dar și de vreo cinci-șase ”locotenenți” ageri, cu călcătură grea, care scrutau împrejurimile cu priviri tăioase, Nuțu s-a oprit fix la masa pe care, de regulă, o folosesc ca punct de comandă oamenii care asigură paza complexului. Plasat central, exact între bazine, locul acoperit de o imensă umbrelă a fost transformat rapid în ”cartier general” al echipei interlopului ieșit în lume să  se vadă cu amicii, să facă o baie și, de ce nu, ceva plajă. Cât timp el s-a delectat la umbră cu o șampanie fină alături de cele două frumuseți din dotare, ”băieții” lui s-au distrat ca niște copii – făcând glume unul pe seama celuilalt și ”scheme” de sărituri -, pe toboganele lui Borcea.

nutu-camataru_03.jpg

Nuțu Cămătaru a fost recent eliberat din arest

După câteva ore, Nuțu și ai lui, dar și cei câțiva membri ai clanului Pian care erau prin preajmă, s-au retras lăsând în urmă atmosfera de Litoral din complexul acvatic. De aproape o lună, Nuțu Cămătaru se bucură de libertate după ce a fost eliberat și plasat în arest la domiciliu. El este judecat pentru implicarea într-un atac consumat acum un an într-una dintre toaletele Curții de Apel București îndreptat asupra unui rival.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.