Apropiații familiei Georgescu au dezvăluit pentru LIBERTATEA că soția șefului Agenției Naționale de Integritate este însărcinată. Alina Georgescu este însărcinată cu gemeni și urmează a naște în maximum o lună.
În contextul în care Horia Georgescu a fost reținut ieri există riscul ca soția să nască în timp ce el se va afla în spatele gratiilor.
Înalta Curte de Casație și Justiție decide astăzi dacă îl va aresta preventiv sau nu pe șeful ANI. Decizia nu va fi definitivă, dar este executorie. Asta înseamnă că Horia Geirgescu rămâne în spatele gratiilor cel puțin până la judecarea contestației, dacă se decide arestarea.
El este acuzat că ar fi făcut parte din Comisia ANRP care a aprobat restituiri ilegale de 130 de milioane de euro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.