Îmbrăcați în tricourile favoriților și având în dotare tobe, steaguri, vuvuzele, fulare, dar și copii ale trofeului Ligii Campionilor, madrilenii au serbat până în zori această nouă performanță a favoriților.

Fanii au cântat, au scandat și au aprins fumigene și torțe, fără însă se se înregistreze vreun incident grav, scrie revistă sportivă națională, Marca.

Circulația în zonă a fost restricționată, în timp ce mașini ale poliției au înconjurat statuia din mijlocul pieței pentru a-i împiedica pe suporterii „albilor” să se urce pe monument, așa cum obișnuiau să o facă la precedentele succese ale elevilor lui Carlo Ancelotti.

Real Madrid a cucerit, sâmbătă, 1 iunie, pentru a 15-a oară UEFA Champions League, după 2-0 împotriva Borussiei Dortmund.

Finala s-a disputat pe Stadionul Wembley din Londra, iar marcatorii celor două goluri au fost Dani Carvajal (74) și Vinicius Junior (83).

FOTO: Profimedia

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.