Ca un făcut, după calvarul prin care a trecut în puşcărie, unde a fost mutat dintr-un penitenciar în altul, Gigi nu se va putea bucura de prea multă l inişte nici acasă .
Motivul ? D e câteva zile, pe strada lui din Pipera se munceşte la schimbarea unor conducte. Astfel, de dimineaţa până noaptea târziu, o mulţime de muncitori şi de utilaje creează un vacarm de nedescris, amplificat de numărul mare de maşini de mare tonaj care trec pe stradă.

Şi-a ales ziua ca să sărbătorească

O nebunie, cu atât mai mult cu cât lucrările se desfăşoară în acest moment chiar în faţa porţii lui Gigi Becali! Se pare însă că finanţatorul Stelei şi-a ales chiar ziua de 9 mai să iasă din puşcărie ca să sărbătorească titlul 25 al Stelei.
Mai mult, se vorbeşte că fotbaliştii, împreună cu stafful tehnic, vor veni la vila din Pipera a şefului lor pentru a-l vedea şi a-l susţine.
Chiar dacă va fi liber pentru o zi, Gigi Becali va trebui să respecte anumite reguli: să anunţe poliţia din raza localităţii în care ajunge, să aibă grijă cu cine vorbeşte şi să nu aibă un comportament care să atragă atenţia.
foto: Dan Bistrițeanu


ALEX4057_02.jpgIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 10

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.