Honorius câştigă, în calitate de consilier la firmele la care tatăl său, Silviu Prigoană, este acţionar majoritar, în jur de 800.000 de lei, adică vreo 200.000 de euro. În declaraţia de avere depusă odată cu dosarul de candidatură, Honorius susţine că nu posedă maşini, case sau terenuri, dar are ceasuri de 25.000 de euro.

Honorius a contractat şi câteva credite bancare, din care mai are de returnat în următorii doi ani suma de 100.000 de euro. 4266-215271-4radustroe.jpg

Contracandidatul lui Prigoană jr, liberalul Radu Stroe (foto), nu e la fel de bogat ca acesta. El deţine în conturi bancare 50.000 de euro şi 86.000 de lei şi este proprietarul unui apartament la Predeal. Stroe a câştigat anul trecut ca director al unei firme 79.000 de lei (cam 2.000 de euro).

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.