Henry Damon (37 de ani) şi-a făcut mai multe implanturi sub pielea de pe frunte, apoi şi-a tăiat vârful nasului. În plus, el şi-a tatuat faţa cu roşu.
Bărbatul a trecut prin aceste chinuri ca să arate ca ”Red Skull”, un personaj negativ din benzile desenate Marvel, care a apărut şi în filmul ”Captain America: The First Avenger” (2011).
Damon a fost ajutat să se transforme în personaj de desene animate de Emilio Gonzalez, un bărbat care a abandonat facultatea de medicină şi acum face tatuaje.
Gonzalez susţine că Damon, care este căsătorit şi are un copil, a trecut mai multe teste psihologice înainte să i se taie nasul.
Vezi mai jos cum arată acum Henry Damon:

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.