Incendiul puternic a izbucnit, sâmbătă, în jurul orei 15:30, în comuna Dumbrăvița, județul Brașov. O cabană construită în totalitate din lemn a fost cuprinsă de flăcări.

Speriați din cauza focului, localnici au sunat la 112. La fața locului intervin trei autospeciale cu apă şi spumă de la ISU Braşov şi cu una de la SVSU Codlea, precum şi două echipaje SMURD.

„Un copil de 9 ani a suferit arsuri la mâini şi la faţă, iar o femeie, un trauamtism la un picior. Incendiul este localizat. Cabana este construită din lemn şi are aproximativ 50 mp. Se pare că e mai mult o casă de vacanţă“, a spus purtătorul de cuvânt al ISU Braşov, cpt. Ciprian Sfreja.

Copil de 9 ani și o femeie, răniți într-un incendiu în Dumbrăvița, județul Brașov. Cabana în care se aflau a fost cuprinsă de flăcări


Citește și VIDEO | Acest om minunat și mașina lui…zburătoare! A traversat Bucureştiul în doar 2 minute și jumătate, de la nord la sud


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.