UPDATE ora 21:39: Incendiul a fost localizat. „Se lucrează la lichidare”, au anunțat pompierii.

UPDATE ora 21:15: Forțele de intervenție au fost suplimentate. „În total se acționează cu 12 autospeciale de stingere cu apă și spumă, două autoscări, o descarcerare, un SMURD”, au transmis reprezentanții ISUBIF.

Misiunea pompierilor se desfășoară cu dificultate „din cauza spațiului îngust și a liniilor de alimentare cu energie electrică a tramvaielor care tranzitează zona”.

Pompierii  ISUBIF au fost solicitați în această seară cu privire la producerea unui incendiu la o clădire situată pe Calea Moșilor.

„Incendiul se manifesta la nivelul acoperișului, pe o suprafață de aproximativ 300 mp, cu posibilități de propagare. Acționăm cu 10 autospeciale de stingere cu apă si spumă, o descarcere, o autoscară de intervenție și salvare de la înălțime și un echipaj SMURD”, au transmis reprezentanții ISUBIF.

Din primele date nu există victime.

whatsapp-image-2022-04-07-at-20-29-44Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 2

Știre în curs de actualizare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.