Vești proaste pentru locuitorii Sectorului 5 din Capitală.  RADET anunță că, din cauza unei avarii, aproximativ 300 de blocur au rămas fără apă caldă, iar  reparațiile vor fi încheiate cel mai probabil pe 16 iunie.

Zonele afectate sunt Calea Rahovei şi Şoseaua Alexandriei, potrivit RADET. Cele aproximativ 300 de blocuri care au fost afectate sunt alimentate cu energie termică din 15 puncte termice „Din cauza unei avarii apărute pe reţeaua termică primară Dn 700, în perimetrul străzilor Malcoci, Amurgului şi Calea Rahovei, precum şi pe Şoseaua Alexandriei, RADET Bucureşti a fost nevoită să întrerupă furnizarea energiei termice pentru apa caldă”, se arată într-un comunicat al RADET.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.