” Nu am habar de nominalizarea mea la ministerul culturii. Nu am vorbit cu premeirul despre aşa ceva. Eu respect deciziile preşedintelui partidului şi ale USL”, a spus Mădălin Voicu, contactat de Libertatea.
Marţi, pe 1 Mai, premierul desemnat Victor Ponta va face publică lista cu cei 20 de miniştrii cu care se va prezenta pe 7 mai, în faţa parlamentarilor pentru a primi votul de investitură al acestora. În caz contrar, preşedintele Traian Băsescu va face o nouă nominalizare pentru postul de prim ministru, iar dacă nici echipa acestuia  nu va trece de Parlament atunci se va ajunge la alegeri anticipate.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.