Deputatul rrom Madalin Voicu e dispus sa-si ajute colegii pe toate caile, parlamentare si neparlamentare. El ne-a declarat ca va raspunde solicitarilor – daca vor exista – si va cere ajutorul vrajitoarelor pentru gasirea unui „tratament adecvat” al diverselor probleme cu care s-ar confrunta alesii, indiferent daca acestea sunt de natura personala sau politica.
Madalin Voicu e fericit ca, dupa 5 ani de insistente, a convins-o pe Rodica Omida ca, „la umbra unei fundatii”, sa infiinteze breasla vrajitoarelor care va rezista cu „partile ei bune”.
Deputatul intentiona la un moment dat sa initieze chiar un proiect de lege al vrajitoarelor insa proiectul lui s-a materializat altfel, prin infiintarea Colegiului Vrajitoarelor, ca fundatie. „Singura mea cerinta a fost ca in acest colegiu sa se practice numai magia alba si sa se scoata orice chestie legata de magia neagra”, spune liderul rromilor. De aceea, orice om politic care va apela, prin Voicu, la vrajitoare, poate sa stea linistit: descantecele vor fi „bune”. Cu toate ca s-a implicat in proiectul adunarii vrajitoarelor „albe” la un loc, pentru a fi eliminate falsele „prestatoare” de magii, deputatul nu crede in asemenea activitati. „Formatia mea profesionala ma determina sa cred in stiinte, cum ar fi astrologia sau chiromantia”, spune deputatul. Mai mult chiar, si el ar putea face ceva bani daca n-o sa mai fie dirijor de orchestra sau parlamentar – pentru ca (cel putin asa sustine) stie sa citeasca bine si in palma, si in stele.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.