Pe 4 mai 2025, după ce și-a exercitat dreptul la vot, David Popovici a transmis pe pagina sa de Instagram un mesaj fanilor săi. Mesajul său a avut trei cuvinte: „Hai la vot”.

Mesaj scurt și la obiect de la David Popovici pentru fanii săi, în ziua primului tur al alegerilor prezidențiale 2025
Foto: Instagram/ Chlorinedaddy

Românii votează astăzi în primul tur al alegerilor prezidențiale 2025, după ce alegerile de la sfârșitul anului trecut au fost anulate de CCR.

Gazetarul Cristian Tudor Popescu a compus un mesaj formulat cu atenție, duminică, 4 mai, cu doar câteva ore înaintea rezultatelor parțiale la primul tur al alegerilor prezidențiale 2025.

Ambasada Statelor Unite la București a transmis duminică, 4 mai, un mesaj pe Facebook, chiar în ziua alegerilor prezidențiale 2025. Reprezentanți ai Ambasadei SUA la București au mers prin secțiile de votare „pentru a observa cum își exercită românii dreptul la vot”.

De asemenea, fostul președinte, Klaus Iohannis, a votat duminică la Sibiu pentru alegerea succesorului său. Iohannis a mers la urne însoțit de soția sa, Carmen.

După ce și-a exercitat dreptul de vot, Iohannis a făcut o declarație scurtă, din doar două propoziții.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.