Şi asta nu e tot. Joi, 17 noiembrie, în staţia de metrou Piaţa Unirii, începând cu ora 14:45, cei prezenţi vor avea parte, preţ de 15 minute, de un spectacol incendiar. Pe 19 noiembrie 2011 , in statia Piata Unirii 1, cu începere de la ora 12.30 publicul călător este invitat să participe la un spectacol omagial susţinut de Teatrul Masca cu „Fuga de Bach” – spectacol eseu şi „Gardienii se întorc”.
În prezent circulaţa cu metroul se desfăoşoară pe o reţea de patru linii magistrale, însumând aproape 70 de km cale dublă şi 51 de staţii, metroul Bucureţti plasându-se în prima jumătate a celor mai dezvoltate şi moderne reţele de metrou din lume;  în medie, pe zi lucrătoare, peste 600.000 de călători utilizează metroul.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.