Fostul iubit al Magdei, luat in colimator de Moroşanu, caştigătorul de la „Dansez pentru tine”.

Fericit că a reuşit să o ajute pe Magda şi să-i ofere un viitor Ralucăi, fetiţa partenerei sale de la “Dansez pentru tine” (PRO TV), Cătălin Moroşanu e însă neînduplecat în ceea ce-l priveşte pe Dragoş, fostul iubit al perechii sale din ringul de dans.

“Sunt mai fericit decât pot spune în cuvinte, pentru că am reuşit să o ajut pe Magda şi să o fac fericită pe Raluca. Sunt încântat şi că PRO TV a arătat care e adevărata faţă a lui Grigore. El nu era stresat pentru că avea o situaţie înduioşătoare, iar noi ne rupeam spatele la antrenamente. El voia să pară pâinea lui Dumnezeu, dar, de fapt, era cu totul şi cu totul altfel: nu-l interesa de emisiune, era sigur că va câştiga, indiferent ce va face în ring. Deja începeam să ne simţim în plus, dar, după cum s-a văzut vineri seara, minunile au loc şi am câştigat noi”, ne-a spus Cătălin Moroşanu. De asemenea, ne-a mai dezvăluit câştigătorul celei de-a noua ediţii a emisiunii “Dansez pentru tine”, legătura lui cu Magda va continua.

I-a promis Magdei că o va apăra

4397-251246-bloc.jpg“Magda e prietena mea, o voi ajuta cum pot, cât pot, de fiecare dată când va avea nevoie. Dragoş, îţi transmit prin ziarul Libertatea, dacă mai dai în ea, te rup în bătaie! Îl fac praf, i-am promis asta Magdei, iar eu întotdeauna mă ţin de promisiuni”, ne-a mai spus simpaticul luptător K1.

Acum, Moroşanu se pregăteşte de o altă luptă, la fel de dificilă ca aceea din ringul de dans. El îl va avea ca adversar, pe 21 mai, la Bucureşti, pe olandezul Errol Zimmerman. Iniţial, el trebuia să se bată cu Ruslan Karaev, dar din motive necunoscute adversarul a fost schimbat cu câteva zile înainte de luptă. Olandezul Errol Zimmerman e cotat ca fiind al patrulea sportiv din ierarhia K1, dar Moroşanu nu e deloc speriat de valoarea adversarului său.

Lui Moroşanu îi e dor de fetiţa lui

Pentru că fetiţa sa, Natalis, s-a născut cu doar câteva săptămâni înainte de începerea emisiunii “Dansez pentru tine”, Moroşanu ne-a mărturisit că e nerăbdător să o strângă din nou în braţe. Copila, care împlineşte curând trei luni, este rodul iubirii dintre luptător şi Georgiana, iubita acestuia, cu care are o relaţie de mai mulţi ani.

4397-251247-gligore.jpgMagda îşi va lua o casă nouă

Magda Ciorobea a câştigat 60.000 de euro, bani care o vor ajuta să îi ofere un viitor fetiţei sale de patru ani, Raluca, iar din partea sponsorilor lui Cătălin Moroşanu, a mai primit încă 3.000 de euro. Cu banii pe care i-a obţinut, Magda îşi va cumpăra o casă în care să stea alături de micuţă şi totodată îşi va ajuta mama şi fratele. Până acum, toţi patru trăiau într-o locuinţă socială din Râmnicu Vâlcea. Deşi fostul ei iubit, Dragoş, tatăl fetiţei, i-a tot dat târcoale în ultima vreme, parcă sperând să se împace cu ea, Magda ne-a dezvăluit că nu are de gând să se întoarcă la el.

Grigore a câştigat 20.000 de euro

Deşi la începutul concursului era favoritul publicului, Grigore s-a clasat pe locul al doilea, câştigând 20.000 de euro, pe care îi va folosi pentru a îmbunătăţi situaţia în care se află împreună cu fratele său de 9 ani, Ionuţ Marian. Mai mult, el a primit încă 5.000 de euro din partea lui Cosmin Olăroiu şi o bursă pentru fratele său.

Citeşte şi „Moroşanu şi Magda au câştigat Marele Premiu la ‘Dansez pentru tine’!”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.