Tânăra era singură acasă și spăla un covor pe terasa betonată. Femeia a folosit un furtun de cauciuc, conectat la un cablu electric prevăzut cu ștecher improvizat pentru a funcționa pompa submersibilă din fântână, scrie stiridinsuceava.net.

Iubitul și vecinii au povestit că fata a fost găsită căzută pe covorul umed, cu fața în sus și ținea în mâna stângă cablul electric de ștecher având lipsă un fragment. La degetul mare, la nivelul falangei în zona interioară a unghiei, tânăra prezenta o leziune specifică arsurilor provocate de curent electric.

La fața locului s-a deplasat un echipaj de ambulanță care a efectuat manevre de resuscitare, însă fără rezultat. Medicii au constatat decesul tinerei de 23 de ani.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru moarte suspectă.


Refugiat în propria țară: „Ori plec, ori mor!” Un tânăr din Venezuela a fugit de socialism în România, după ce, în urmă cu 70 de ani, bunicul lui român fugea de comunism în Venezuela!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.