Alessio Burtone, agresorul care a provocat moartea Maricicăi Hăhăianu, a fost arestat luni, deoarece este considerat pericol public. Acesta este acuzat omor prin imprudenţă şi riscă până la 18 ani de detenţie.

”Dacă ar fi să dau timpul înapoi nu aş mai ridica mâna niciodată în viaţa mea.’Mi-e frică să mă duc la închisoare, sunt îndurerat, dar nu mă aşteptam la toate acestea”, a spus agresorul Alessio Burtone, în timp ce era escortat la închisoarea Regina Coeli, conform Agerpres.

Maricica Hăhăianu avea 32 de ani şi lucra ca asistentă în Italia. Aceasta a  fost agresată într-o staţie de metrou din Roma de Alessio Burtone (20 de ani), în urmă cu o săptămână, şi s-a stins din viaţă, sâmbătă, la spital.

Citeşte şi: Fratele asistentei românce omorâte la Roma: «Şi medicii sunt vinovaţi»

                 Italianul care a agresat-o pe Maricica Mihăileanu riscă până la 18 ani de detenţie

                 Maricica Hăhăianu, românca agresată la metroul din Roma a murit

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.