Nu puţini ştiu că în comuna Baloteşti romii îşi fac dreptate cu pumnul şi ranga. Aşa s-a întâmplat şi aseară, când un grup de 20 de romi, înarmaţi cu bâte şi răngi, au agresat trei tineri.

Achim George, poliţist la Secţia din Tunari, Tănase Ionuţ şi Tănase Cristian au fost bătuţi cu bestialitate, doi dintre aceştia ajungând în stare foarte gravă la Spitalul Elias din Capitală. Deşi infracţionalitatea este ridicată în această comună, cetăţenii din localitate se plâng că multe dintre dosare nu se finalizează ci „se pierd” prin birourile Poliţiei din Otopeni.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.