La concurs, preşcolarii din grădiniţele sectorului 2 vor avea ocazia să alerge alături de părinţi, într-o întrecere inedită.
Competiţia se va desfăşura pe categorii de vârstă şi sexe, pe distanţe cuprinse între 200 şi 300 de metri. La fiecare categorie se va întocmi câte un clasament individual, după serii, şi unul pe echipe – la fete şi băieţi, după finale. La finalele pe echipe se califică cele mai bune şase echipe, iar la clasamentul individual se va realiza un punctaj în funcţie de timpii realizaţi de copii în serii, la fiecare categorie. Câştigătorii vor primi dulciuri, diplome şi trofee.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.