Initiativa noastra de a pune in legatura primarul cu cetatenii sai continua. Azi primesc raspuns cativa cetateni din sectorul 4 al Capitalei care au adresat intrebari primarilor privind retelele edilitare.
Gheorghe Mircea, strada Huedin 8, bl D18, ap 25: De ce in blocul nostru, care este mai vechi nu s-au schimbat tevile de apa calda din subsol, daca in blocurile din jur s-au schimbat? Administratorul spune ca s-a dat spaga. Stie domnul primar ceva despre asta?
Raspuns: S-a luat legatura cu dl Ciubotaru, diriginte de santier la RADET, care ne-a comunicat urmatoarele: RADET a inlocuit tevile ce alimenteaza blocurile din zona, pana la vanele de separatie. Tevile de dupa vane apartin Asociatiei de Locatari, deci nu sunt in sarcina RADET de a le inlocui (gratis). La blocul vecin D17, RADET a inlocuit tevile din subsol deoarece erau tevi de trecere, deci ale RADET si nu ale Asociatiei de Locatari. Pentru lamurirea d-lui Gheorghe Mircea, mentionam ca inlocuirea tevilor pana la vane se face de catre RADET, iar dupa acestea pe cheltuiala Asociatiei.
Paul Petcu: As dori sa intru in audienta pentru o locuinta sociala. Sotiei mele i s-a spus ca se poate, dar abia in luna decembrie. Situatia noastra este foarte grea si vreau sa-l rog pe dl primar sa ne primeasca mai devreme.
Raspuns: Doamna Petcu este asteptata in orice zi de marti, incepand cu ora 9.00 sau joi, incepand cu orele 13.00, cand domnul primar Vasile Mihalache are audiente cu cetatenii sectorului 4.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.