Caracaleanul s-a prezentat la eveniment cu o trăsură sub formă de balon care a atras atenţia tuturor, fiind răsplătit la final cu locul întâi la ambele concursuri “Cel mai frumos cal”, dar şi “Cea mai frumoasă trăsură”.
“M-a costat 3.000 de euro toată trăsura. Este una specială, pe care am făcut-o după cum am văzut şi eu în străinătate. M-am inspirat de pe internet şi o folosesc la nunţi şi la evenimente”, a declarat Constantin Oprea, proprietarul trăsurii, care a plecat acasă cu un premiu în valoare de 400 de lei, oferit de organizatori.
“Încuratul cailor” este o sărbătoare populară ce are drept scop păstrarea şi promovarea obiceiurilor locale legate de Sfântul Toader, celebrat în ultima zi a lunii februarie.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.