Cu aproximativ 50.000 de membri și bunuri de peste trei miliarde de dolari, teroriștii stat islamic vor să cucerească lumea și să o supună. Cum? Prin atacuri teroriste, așa cum a fost cel din Tunisia când 38 de turiști și-au pierdut viața.

Până acum, teroriștii au destabilizat Irakul și Siria și fac același lucru cu Arabia Saudită și Libia. „Cu cât stau nederanjaţi mai mult timp, cu atât este mai posibil să dezvolte arme biologice sau chimice. Nu există nicio îndoială: dacă au arme de distrugere în masă le vor folosi”, a declarat reporterul BBC Andrew Hosken, autorul unui nou volum intitulat „Imperiul fricii: În cadrul Statului Islamic / Empire of Fear: Inside the Islamic State“.
Pritre teritoriile care vor fi cucerite în următorii ani se află și România, alături de alte țări balcanice ca Bulgaria, Grecia sau Turcia. Teritoriul se va numi Orobpa.
Terifiant! România VA FI CUCERITĂ până în 2020

Foto: Print screen express.co.uk

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.