Un barbat din Tulcea, care locuieste fara forme legale in Constanta, a fost arestat ieri, pentru ca a furat emitatorul postului de radio Uniplus Constanta. Iasar Ibram (29 ani) este recidivist, el mai fiind condamnat tot pentru furt. El a declarat anchetatorilor ca era beat cand a furat emitatorul, iar scopul a fost comercializarea acestuia ca fier vechi, estimat la aproximativ 160 milioane lei. Obiectul era amplasat pe un bloc din Constanta si, pentru a-l fura, Iasar a fost nevoit sa escaladeze si niste gratii inalte de cativa metri. El este arestat preventiv acum pentru 30 de zile, pentru furt calificat.
Hotul a fost prins in timp ce cobora scarile blocului cu emitatorul in spate. Angajatii Radio Uniplus Constanta au declarat ca emisia postului a picat pret de aproximativ 6 ore.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.