Un autobuz care transporta 23 de elevi a derapat, luni dimineaţa, într-un şanţ, pe DC60 între localităţile timişene Pişchia şi Bencecu de Sus, anunță Agerpres.

În urma impactului, o tânără de 16 ani a avut nevoie de îngrijiri medicale la faţa locului, fără a fi transportată la spital.

După impact, autobuzul a rămas blocat în șanț, așa că cele 27 de persoane aflate în mijlocul de transport în comun (23 de copii și patru adulți) au fost preluați de o altă mașină, care a sosit la locul accidentului.

„ISU Timiş solicitat la un accident pe DC 60 între Pişchia şi Bencecu de Sus pentru asigurarea măsurilor PSI. Un autobuz a derapat în şanţul de pe marginea drumului. Sunt implicate 27 de persoane, în total, 23 de copii şi 4 adulţi.

La faţa locului mai sunt 20 de copii, preluaţi de un alt autobuz. Doar o minoră de 16 ani a necesitat îngrijiri medicale la faţa locului, fără a fi transportată la spital”, a declarat, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al ISU Timiş, Elena Megherea.

FOTO: ISU Timiș

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.