Au încercat să-l gonească în pădure făcând zgomot şi au pornit chiar şi aparatul cu electroşocuri. Ursul n-a reacţionat însă la nimic şi şi-a văzut liniştit de plimbare, potrivit Observator.tv.

Cel mai probabil, a fost tentat de mirosul dulciurilor din cofetărie şi a vrut să intre acolo. Angajatele s-au panicat, dar au încercat şi ele să-l gonească. Animalul nu s-a dat însă dus până n-a făcut cunoştinţă cu spray ul lacrimogen.

Citește și

OPINIE | Suspectele probleme de la Metrorex. Defecțiunile tehnice vin pe fondul luptei dintre sindicatul lui Rădoi și directorul Șodolescu, uns de Dragnea

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.