Dupa ce in ziarul de ieri a aparut un om de zapada inalt de 4,15 metri, am primit la redactie o fotografie cu un alt om de zapada. “Al nostru e mai inalt”, ne-a replicat Maria Bucur din Predeal.


Nicu si Maria Bucur, proprietarii unei pensiuni din Predeal, au gasit o modalitate unica de atractie pentru turisti: un om de zapada de cinci metri! 

Impreuna cu cei doi copii, Irina de 10 ani si Vlad de 15 ani, dar si cu ajutorul angajatilor, ei au construit un urias de 5 metri. Cu greu au strans zapada din curte, dar si din vecini, iar pentru constructia lui intreaga echipa a muncit aproape 4 zile. Chiar daca gerul de afara le patrundea in oase, familia Bucur nu s-a lasat pana nu si-a vazut opera completa.

”I-am facut baza, s-a turnat apa, iar am pus zapada, dupa care a fost nevoie de o schela pentru a ajunge in varf”, spune Maria Bucur, proprietara pensiunii. Ea a trimis poza dupa ce a vazut ca tinerii timisoreni se laudau cu un om de zapada de “numai” 4,15 m.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.