Conform DolceSport, FIFA și UEFA urmează să vireze în cea mai scurtă perioadă suma de trei milioane de euro în conturile FRF. Suma este destinată exclusiv pentru infrastructura sportivă din România, la nivel național.

Acești bani nu vor putea fi folosiți decât pentru construcția de terenuri de fotbal în toată țara. După calculul specialiștilor din Federația Română de Fotbal, această sumă ar fi de ajuns pentru finalizarea a 30 de terenuri destinate fotbalului.

În cazul în care se vor implica și autoritățile locale din România și vor participa activ la construcția terenurilor, FIFA și UEFA pot dubla suma destinată țării noastre. De construirea terenurilor se va ocupa exclusiv Federația Română de Fotbal, beneficiara banilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.