Liviu Antal (25 de ani) a marcat, din nou, pentru Genclerbirligi. Precedentul gol al fostului jucător de la CS Vaslui a fost marcat sâmbătă, în meciul cu Fenerbahce din campionatul Turciei.

Românul a înscris, golul de 3-0, cu două minute înainte de final şi a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 52. Fostul golgheter al Ligii I a fost schimbat, în minutul 73. Al doilea român de la Genclerbirligi, Bogdan Stancu, nu a evoluat în acest meci.

Celelalte reuşite ale gazdelor au fost înscrise de Guido Kocer  (4), Berat Tosun (32), Artun Akcakin (75) şi de Nemanja Tomici (80-penalty).

În campionat, echipa lui Antal şi Stancu este pe locul 10, cu 8 puncte acumulate.

Ilie Dumitrescu a recunoscut aventura cu soția unui polițist: "Omul m-a sunat și mi-a spus..."