h_52223756.jpgIcon photoVEZI  GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

Românii sunt atât de mulți prin țările arabe, încât au ajuns să se dueleze deseori între ei.

În etapa a 3-a din campionatul Arabiei Saudite, Al Ittihad Jeddah, formația pe care Loți Boloni a preluat-o de la Victor Pițurcă, a avut meci, acasă, cu Al Faisaly Harmah, grupare pregătită de Liviu Ciobotariu, cel care a terminat pe locul 2, cu ASA, în Liga I, sezonul trecut.

Al Faisaly a condus cu 2-0 la pauză, prin punctele semnate de fundașul togolez Sadat Ouro-Akoriko (12) și de mijlocașul saudit Fahed Al Saqri (45+2). Golul doi a plecat de la o greșeală comisă de Lucian Sânmărtean. Gazdele au redus din handicap în minutul 71, dintr-un penalty transformat de venezueleanul Gelmin Javier Rojas.

Meciul s-a terminat cu victoria celor de la Al Faisaly cu 2-1. Lucian Sânmărtean a fost titular la Al Itthad și a jucat toate cele 90 de minute.

În campionatul intern, Al Faisaly era pe ultimul loc, fără niciun punct, iar Al Ittihad avea maximum de puncte după două runde, 6. În frunte sunt trei echipe care au 7 puncte, Al Ahli, Al Taawon și Al Shabab.

„Vreau ca după soțul tău, să fiu eu!” » Bărbatul care a lăsat-o fără replică pe Anamaria Prodan: „S-a blocat puțin, a zâmbit și a zis «OK”
Săraca! Ce a ajuns să facă pentru bani Viorica Dăncilă! Cum și-a BĂTUT JOC PSD de ea, după ce au forțat-o să demisioneze