CM DE GIMNASTICĂ / Grațioasa Larisa Iordache a găsit sol fertil în China!
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 12 octombrie 2014, 15:57

O nouă performanţă extraordinară pentru România la Campionatul Mondial de gimnastică de la Nanning (China). Larisa Iordache (18 ani) a câştigat medalia de argint în finala de la sol, evoluţia ei fiind notată cu 14,800.

Iordache a încheiat competiţia după Simone Biles (SUA, 15,333). Podiumul a fost completat de Aliya Mustafina (Rusia, 14,733).

Aceasta este cea de-a doua medalie a ţării noastre la competiţia de la Nanning, China. Tot astăzi, în finala la bârnă, Larisa Iordache s-a clasat pe locul 5, după ce a căzut de pe aparat.

Lotul feminin de gimnastică al României participă la această întrecere fără cuplul de antrenori coordonatori Octavian Belu – Mariana Bitang.

Adevărul despre fotbalistul român bătut de colegi chiar la el acasă după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19. „Sunt însă în șoc, mă sună toată lumea”
Mihai Gâdea a primit o lovitură de proporții. Ce a făcut soția prezentatorului de la Antena 3
Horoscop 11 iulie 2020. Racii au motive de conflict cu partenerul de cuplu sau cu cei din familie