Cosmin Olăroiu s-a calificat cu Al Ahli în finala Arabian Gulf Cup. Formaţia  lui Oli a învins în semifinale, în deplasare, cu 1-0, pe Al Jazira.

În finală, echipa lui Olăroiu va întâlni formaţia Al Shabab, care s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Al Wasl.

În ediţia trecută a competiţiei, Al Ahli Dubai (Emiratele Arabe) a fost eliminată în semifinale chiar de Al Shabab.

În campionat, echipa lui Cosmin Olăroiu, care a fost eliminată din Cupa Președintelui, se află pe locul patru, cu 26 de puncte, la trei puncte de liderul Al-Jazira, care are un meci mai puţin disputat. Doar primele trei locuri sunt eligibile pentru o participare în Liga Campionilor Asiei.

Cosmin Olăroiu (47 de ani) o antrenează pe Al-Ahli din 2013 şi a câştigat două campionate şi o cupă (Arabian Gulf Cup 2013-2014), disputând finala Ligii Campionilor Asiei în 2015, pierdută cu 1-0 în faţa formaţiei chineze Guangzhou Evergrande.

În 2016, trofeul a fost câştigat de Al Wahda.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.