Cristi Chivu a revenit la Ajax Amsterdam! Fostul căpitan al naționalei a fost delegat tehnic al UEFA la meciul Ajax – Schalke (2-0), manșa tur a sferturilor Ligii Europa.

Cristi Chivu a revenit la Amsterdam, chiar pe stadionul pe care a evoluat timp de patru ani pentru Ajax și a urmărit partida cu Schalke.

De această dată, fostul căpitan al României a venit pe Amsterdam Arena, dar în calitate de oficial UEFA. Chivu a fost cooptat de Ionuț Lupescu în Comisia Tehnică a forului continental și ocupă funția de delegat tehnic.

Chivu a evoluat pentru Ajax între 1999 și 2003, perioada în care a marcat 13 goluri în 107 meciuri.

Citiți și Cristi Chivu a revenit în fotbal! Funcția-surpriză pe care a acceptat-o

Cristi Chivu revine pe teren. Va juca într-un meci al gloriilor, în deschiderea meciului Inter – Roma

Ce familie frumoasă are Cristi Chivu. Distracție în 4 pe pârtia de schi

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.