|
| Răzvan Cociş (foto sus) a venit cu taxiul direct de la aeroport. |
Dacă, anii trecuţi, jucătorii încercau să epateze prin bolizii în care veneau la convocările naţionalei, ieri, “tricolorii” au fost mai modeşti şi mulţi dintre ei au venit cu taxiul sau în maşinile prietenilor, în cantonamentul de la Mogoşoaia. Gabi Tamaş, Laszlo Sepsi şi Răzvan Cociş au fost conduşi de taximetrişti, în timp ce Costel Pantilimon, Silviu Lung jr, Ovidiu Dănănae, Mihai Roman şi Andrei Cristea au fost conduşi de rude sau de prieteni. Cel care a impresionat a fost George Galamaz, la volanul unui Mercedes CLS în valoare de 85.000 de euro.
![4412-256456-silviu.jpg 4412-256456-silviu.jpg]() |
| Craiovenii Silviu Lung jr şi Dănănae au fost aduşi în cantonament de şoferul de la club. |
![4412-256457-sepsi.jpg 4412-256457-sepsi.jpg]() |
| Sepsi a ales şi el taxiul pentru a ajunge la reunirea de la Mogoşoaia. |
![4412-256460-galmaz.jpg 4412-256460-galmaz.jpg]() |
| Galamaz (medalion) a fost unul dintre puţinii fotbalişti care au venit la Mogoşoaia la bordul propriului autoturism, un Mercedes CLS, în valoare de 85.000 €. |
«Mergem la Euro!»
“Tricolorii” s-au reunit ieri la Mogoşoaia pentru meciurile amicale cu Ucraina (sâmbătă, la Lvov), cu Macedonia (2 iunie) şi cu Honduras (5 iunie). Selecţionerul Răzvan Lucescu e sigur că vom prinde Euro 2012: “În aceste partide stabilim un nucleu de lot. Nu mă aştept la nici o susţinere din campionatul nostru, dar avem jucători valoroşi, precum Rădoi, Chivu sau Raţ, şi o echipă capabilă să ne califice la Euro!”.
Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE
Urmărește cel mai nou VIDEO
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.