După ce a jucat la Cluj-Napoca partida cu FC Botoșani, conducerea Stelei a decis joi dimineaţă ca derby-ul cu liderul Astra Giurgiu să aibă loc la Piteşti, urmând ca în perioada următoare stadionul din Trivale să obţină şi avizul Ligii.

Meciul Steaua – Astra este programat etapa viitoare, duminică, 29 noiembrie, de la ora 20:30.

Potrivit digisport.ro, marea problemă în acest moment e reprezentată de lipsa turnicheţilor – criteriu obligatoriu pentru organizarea unui meci din Liga 1 -, dar aceasta va fi rezolvată în timp util. De asemenea, e nevoie de supraveghere video, o altă cerinţă impusă de LPF.

Stadionul din Trivale, denumit Nicolae Dobrin în memoria fostului mare jucător al lui FC Argeş, are o capacitate de 15.000 de locuri. În prezent aici îşi dispută meciurile de pe teren propriu SCM Piteşti, formație din Liga 3.

În etapa din acest weekend, ASA – Viitorul se joacă, duminică, de la ora 18:00, pe ”Cluj Arena”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.