Florin Andone a mai marcat un gol pentru Cordoba VIDEO
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Ciprian Iana, . Ultimul update Luni, 11 aprilie 2016, 13:14

Florin Andone a mai marcat un gol pentru Cordoba, în meciul de duminică, disputat, pe propriul teren, în Liga Adelante, cu Albacete.

Din păcate, reuşita internaţionalului român de 2-1 în minutul 61 a fost anulată de încă două goluri reuşite de către echipa oaspete pe final de meci, în minutele 81 şi 90+3! Astfel, Cordoba – Albacete s-a încheiat 2-3. O înfrângere dureroasă pentru formaţia atacantului român, care se îndepărtează de obiectivul stabilit, participarea la barajul pentru promovarea în prima ligă spaniolă de fotbal.

În ceea ce-l priveşte pe Florin Andone, acesta a fost titular şi, pe lângă gol, a mai irosit două ocazii. În plus, în minutul 36 a primit un cartonaş galben.

În acest moment, Cordoba a rămas momentan pe locul 7, cu 48 de puncte, dar următoarele clasate, Osasuna şi Elche, ambele tot cu câte 48 de puncte, joacă duminică seară în meci direct.

La 70 de ani are un succes nebun la femei tinere și frumoase. Ultima cucerire are 24 de ani și e superbă