Ilie Năstase (68 de ani) a fost impresionat de jocul Simonei Halep de la Australian Open şi crede că a treia jucătoare a lumii e mai aproape ca niciodată de câștigarea primului ei titlu de Grand Slam.

Fostul lider ATP apreciază jocul româncei în vârstă de 23 de ani și declară că sportiva este singura care îi atrage interesul.

În ultima vreme nu prea mai urmăresc alte jucătoare în afară de HalepSimona e mai aproape de titlu ca oricînd după ce au pierdut celelalte adversare dificile de pe partea ei de tablou. Trebuie să ia fiecare meci în parte şi să-l considere ca pe o finală”, a declarat Năstase la DolceSport.

Năstase nu a uitat să o menționeze  şi pe revelația Irina Begu (24 de ani), cea care va juca în optimi cu Eugenie Bouchard, locul 7 WTA: „Begu confirmă forma bună arătată la sfârşitul anului trecut. Este într-o formă foarte bună„.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.