Dan Matei este al 34-lea antrenor schimbat în acest sezon în Liga I.

matei

Dan Matei a preluat în decembrie formația Gaz Metan Mediaș, după demisia lui Cristi Dulca

Interimar a fost desemnat secundul Ion Balauru, care va conduce formația ardeleană la meciul cu Petrolul, programat sâmbătă, pe teren propriu, de la ora 20:30.

Ioan Horoba, președintele clubului Gaz Metan Mediaș,a fost luat prin surprindere de decizia lui Dan Matei. ”Nu mă așteptam. Dan Matei mi-a spus că nu mai poate să-i motiveze pe jucători și simte că e mai bine să plece pentru a promova un șoc la echipă. Gaz Metan Mediaș nu a dat afară niciun antrenor, au plecat singuri”.

Gaz Metan Mediaș se află pe locul 14, cu 25 de puncte, la trei puncte de FC Brașov, prima echipă aflată deasupra liniei care delimitează formațiile care rămân în Liga I și cele care retrogradează.

Antrenori schimbați în Liga I, sezonul 2014/2015

1. Marin Barbu – Ceahlăul (etapa 2)

2. Cornel Țălnar – FC Brașov (etapa 3)

3. Bogdan Stelea – Viitorul Constanța (etapa 4)

4. Marius Lăcătuș – CSMS Iași (etapa 5)

5. Jerry Gane – CS U Craiova (etapa 6)

6. Mihai Teja – Universitatea Cluj (etapa 6)

7. Răzvan Lucescu – Petrolul (etapa 7)

8. Michael Weiss – Oțelul (etapa 7)

9. Daniel Florea – Oțelul (etapa 8)

10. Adrian Falub – ASA (etapa 9)

11. Ionel Ganea – Rapid (etapa 9)

12. Ionuț Chirilă – CSMS Iași (etapa 10)

13. Daniel Isăilă – Astra (etapa 10)

14. Bogdan Vintilă – Viitorul (etapa 10)

15. Flavius Stoican – Dinamo (etapa 14)

16. Vasile Miriuță – CFR Cluj (etapa 15)

17. Cristian Dulca – Gaz Metan (etapa 16)

18. Petre Grigoraș – Pandurii (etapa 17)

19. Gigi  Mulţescu – Petrolul (etapa 17)

20. Cristian Pustai – ASA (etapa 17)

21. Francisc Dican – CFR Cluj (etapa 17)

22. Ionel Dănciulescu – Dinamo (etapa 17)

23. Marian Rada – Rapid (pauza de iarnă)

24. Florin Marin – Ceahlăul (pauza de iarnă)

25. Adrian Szabo – FC Brașov (pauza de iarnă)

26. George Ogăraru – U Cluj (etapa 19)

27. Oleg Protasov – Astra (etapa 19)

28. Tibor Selymes – Oțelul (etapa 19)

29. Mihai Teja – Dinamo (etapa 20)

30. Eugen Trică – CFR Cluj (etapa 23)

31. Marius Şumudică – Concordia (etapa 24)

32. Vjekoslav Lokica – FC Braşov (etapa 26)

33. Cristi Pustai – Rapid (etapa 26)

34. Dan Matei – Gaz Metan Mediaş (etapa 26)

Urmărește-ne pe Google News