Sârbul Novak Djokovic rămâne liderul autoritar al ierarhiei tenismenilor profesioniști, cu un număr aproape dublu de puncte (16.950) față de ocupantul locului secund, britanicul Andy Murray (8.915 pct), în timp ce pe poziția a treia se menține elvețianul Roger Federer (6.425 pct).

Canadianul Milos Raonic a izbutit un salt de două locuri, ajungând pe poziția a 7-a, după ce a disputat duminică finala turneului de la Queen’s, pierdută în fața lui Andy Murray.

În clasamentul probei de dublu, Horia Tecău se află în continuare pe locul 6, cu 6.730 pct, în timp ce Florin Mergea a coborât o poziție și ocupă locul 12, cu 4.680 pct, cei doi urmând să facă pereche pentru România la Jocurile Olimpice de la Rio (5-21 august), notează Agerpres.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.