Mai ceva să se împiedice şi să se împotmolească în gazonul moale! Fotbaliştii aleargă anevoios prin iarba de pe stadionul Naţional Arena, din cauză că aceasta nu a avut suficient timp să se fixeze pe pământul suport.
„Rulourile de iarbă au fost montate în luna iulie, iar terenul de joc era pregătit încă din data de 10 august, pentru desfăşurarea meciului de fofbal România-Argentina. Acest stadion a fost realizat în vederea desfăşurării finalei Europa League din 2012, perioadă în care gazonul ar fi avut suficient timp pentru fixare. După data de 10 august, temperaturile extrem de ridicate, dar şi lipsa precipitaţiilor, nu au permis o dezvoltare corespunzătoare a rădăcinilor, astfel încât să asigure o legătură puternică între ruloul de iarbă şi stratul de suport”, scrie un comunicat al Primăriei Capitalei, potrivit Mediafax.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.