MENIU CAUTĂ
14 Iun. 2018 07:13

Programul pe zile al Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018. Toate meciurile sunt la TVR1 și TVR HD. 8 meciuri, pe TVR2

Distribuie

Programul pe zile al Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018. Cum se împerechează echipele în optimile de finală al competiției.

Grupa A: Rusia, Uruguay, Egipt, Arabia Saudită
Grupa B: Portugalia, Spania, Iran, Maroc
Grupa C: Franța, Peru, Danemarca, Australia 
Grupa D: Argentina, Croația, Islanda, Nigeria 
Grupa E: Brazilia, Elveția, Costa Rica, Serbia
Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea Sud
Grupa G: Belgia, Anglia, Tunisia, Panama 
Grupa H: Polonia, Columbia, Senegal, Japonia

  • Toate partidele de la CM 2018 vor fi transmise de TVR 1 și TVR HD

14 iunie
Grupa A,
ora 18:00: Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie
Grupa A, ora 15:00: Egipt – Uruguay (Ekaterinburg), TVR1/ TVR HD
Grupa B, ora 18:00: Maroc – Iran (Sankt Petersburg), TVR1/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00:Portugalia – Spania (Soci), TVR1/ TVR HD

16 iunie
Grupa C, ora 13:00: Franţa – Australia (Kazan), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 16:00: Argentina – Islanda (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa C, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 22:00: Croaţia – Nigeria (Kalinigrad), TVR1/ TVR HD

17 iunie
Grupa E, ora 15:00: Costa Rica – Serbia (Samara), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 18:00: Germania – Mexic (Moscova, Lujniki), TVR1/ TVR HD
Grupa E, ora 21:00: Brazilia – Elveţia (Rostov), TVR1/ TVR HD

18 iunie
Grupa F, ora 15:00: Suedia – Coreea de Sud (Novgorod), TVR1/ TVR HD
Grupa G, ora 18:00: Belgia – Panama (Soci), TVR1/ TVR HD
Grupa G, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd), TVR1/ TVR HD

19 iunie
Grupa H, ora 15:00: Polonia – Senegal (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 18:00: Columbia – Japonia (Saransk), TVR1/ TVR HD
Grupa A, ora 21:00: Rusia – Egipt (Sankt Petersburg), TVR1/ TVR HD

20 iunie
Grupa B, ora 15:00: Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki), TVR1/ TVR HD
Grupa A, ora 18:00: Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don), TVR1/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00: Iran – Spania (Kazan), TVR1/ TVR HD

21 iunie
Grupa C, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg), TVR1/ TVR HD
Grupa C, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00: Argentina – Croaţia (Novgorod), TVR1/ TVR HD

22 iunie
Grupa E,
ora 15:00: Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg), TVR1/ TVR HD
Grupa D, ora 18:00: Nigeria – Islanda (Volgograd), TVR1/ TVR HD

Grupa E, ora 21:00: Serbia – Elveţia (Kalinigrad), TVR1/ TVR HD

23 iunie
Grupa G, ora 15:00: Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 18:00: Germania – Suedia (Soci), TVR1/ TVR HD
Grupa F, ora 21:00: Coreea de Sud – Mexic (Rostov), TVR1/ TVR HD

24 iunie
Grupa G, ora 15:00: Anglia – Panama (Novgorod), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 18:00: Japonia – Senegal (Ekaterinburg), TVR1/ TVR HD
Grupa H, ora 21:00: Polonia – Columbia (Kazan), TVR1/ TVR HD

25 iunie
Grupa A,
ora 17:00: Uruguay – Rusia (Samara), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Grupa A, ora 17:00: Arabia Saudită – Egipt (Volgograd), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa B, ora 21:00: Spania – Maroc (Kalinigrad), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Grupa B, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

26 iunie
Grupa C
,
ora 17:00: Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki), , TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa C, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Grupa D, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

27 iunie
Grupa F, ora 17:00: Mexic – Suedia (Ekaterinburg), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa F, ora 17:00: Coreea de Sud – Germania (Kazan), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa D, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Grupa D, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

28 iunie
Grupa H, , ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa H, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa G,
, ora 21:00. Anglia – Belgia (Kalinigrad), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD
Grupa G, ora 21:00: Panama – Tunisia (Saransk), TVR1 (TVR 2)/ TVR HD

Optimile de finală se vor disputa după următorul program:

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)

1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)

2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:

6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)

7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala 'mică':
14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Citiți și Cm2018.libertatea.ro, site pregătit de Libertatea special pentru Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018. Toate informațiile

Loading...
Comentarii