PSG s-a făcut OM la Marsilia: victorie și primul loc
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > PSG s-a făcut OM la Marsilia: victorie și primul loc

Mare meci mare în campionatul de fotbal din Franța. În ultimul meci al zilei de astăzi din etapa a 31-a, Olympique Marseille - Paris Saint Germain 2-3. Parizienii au revenit astfel pe primul loc.

Gazdele au punctat de două ori în prima repriză, prin golgeterul trupei lui Marcelo Bielsa, Andre-Pierre Gignac, în minutele 30 și 43.

Blaise Matuidi (35), Marquinhos (49) și Jeremy Morel (51 – autogol) au punctat pentru PSG, formație pentru care Zlatan Ibrahimovici n-a mai ”mușcat”, așa cum o face de obicei. Dar nici Cavani sau Lavezzi, ultimul intrat după pauză, n-au avut poftă de gol pe terenul OM-ului.

Pagubele gazdelor au fost și mai mari pe final: Andre Ayew a fost eliminat în prelungiri (90+6).