“Abia așteptam să revin în circuitul naționalei, iar de acum voi face totul să și rămân. Tot ceea ce facem acum este cu gândul la turneul final Euro 2016. Cele două jocuri din Elveția ne vor fi utile. Important este și faptul că suntem împreună. Contează enorm forța grupului.

Cei tineri sunt foarte bine pregătiți din toate punctele de vedere. Este un nou început și avem obligația să ne calificăm. Este o generație bună, talentată, lipsesc doar rezultatele.

Grupa ne avantajează, dar cel mai important este ce facem noi, contează rezultatele. Sper să-mi câștig locul de titular. De aceea m-am și apucat de fotbal. La Mondiale țin cu Brazilia, chiar dacă îmi place și jocul Spaniei”, a declarat Rusescu, conform frf.ro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.